Lidé

Svatba

6. července 2013 v 21:19 | L'Artiste
Na konci června měl můj bratranec svatbu, takže jsem využila příležitosti a dokumentovala jsem. Řeknu vám, že být nenápadná s velkým foťákem je opravdu téměř nemožné. Všichni mi vyloženě utíkali ze záběru :D Přesto vzniklo opravdu hodně fotek (přesněji asi 250). Nebudu vám je sem dávat všechny, stejně by vám pohled na moje slavící příbuzenstvo nic neřekl, ale některé by vás mohly zaujmout i tak :)

Nejdříve jsme se shromáždili u nevěsty doma. Na téhle fotce můžete vidět mého bratra a jeho přítelkyni.


Roztleskávačka

25. května 2013 v 19:15 | L'Artiste
Jak jste asi z nadpisu pochopili, tentokrát jsem fotila kamarádku, která se věnuje cheerleadingu a chtěla po mě "tématické fotky". Upřímně si myslím, že jsem nafotila už lepší. Na vině bylo hlavně světlo, které bylo příliš ostré. Fotily jsme kolem druhé odpoledne a to tomu taky příliš nepomohlo. Abych neobviňovala jenom okolnosti, já jsem na tom měla taky určitou vinu. Ten den jsem byla jaksi.... unavená po sobotním večeru :D
Ale kamarádka je s výsledkem obecně spokojená, tak jsem spokojená i já.


Portréty, sluníčko & trochu deště

9. května 2013 v 21:10 | L'Artiste
První jarní portrétování! Strašně jsem se těšila. S kamarádkou jsme ho plánovaly hrozně dlouho. Plánovaly jsme tak dlouho, že jsme si vybraly den s dokonale nestálým počasím. Chvilku nás svítilo slunce, chvilku zase pršelo. Nakonec to ale vůbec nevadilo. Tentokrát musím říct, že obě strany jsou s výsledkem spokojené :)
Začaly se mi ozývat další slečny se zájmem o focení a z toho právě vyplývá otázka pro vás - zdá se vám 200 kč za 10-15 vyretušovaných fotec moc nebo málo? Vůbec nevím, kolik bych si měla účtovat :D Nemůžu to dělat zadarmo, protože mi úprava fotek zabírá příliš mnoho času... A nějaká "brigáda" by se fakt hodila :D
Teď už k fotkám :)Poslední zimní fotky

28. února 2013 v 20:28 | L'Artiste
Tak to vypadá, že letos už se (alespoň v našem městě) sněhu nedočkáme. Tyhle fotky jsou ani ne týden staré a po sněhu už není ani památky.
... a konečně může přijít jaro!Černobílá zima

27. ledna 2013 v 18:18 | L'Artiste
Včera jsem byla s kamarádkou fotit a konečně jsem uskutečnila svoje nápady se sněhem. Bohužel moje modelka už po půl hodině mrzla, takže jsme musely focení ukončit. I tak ale vzniklo poměrně dost, podle mého názoru vydařených, fotek.

Foceno na půjčený objektiv Nikon 50mm f: 1,8


Jak to teď probíhá

7. října 2012 v 16:35 | L'Artiste
Můj život je teď poměrně hektický. A to hlavně díky škole. Přechod na střední mě nijak nepřekvapil, byla jsem se vším dokonale smířená. Dokonce jsem čekala, že to bude horší. Jenomže teď přišel 3. ročník. Už jsem poměrně blízko "cílové rovince" v podobě maturity, ale nejsem si tak úplně jistá jestli se k ní dohrabu. Důvod? Nový, krásný a naprosto využitelný předmět - Statistika. Opravdu nechci jít studovat na ekonomku, tak proč se to proboha musím učit? Plus ještě tak dalších milion předmětů, který se nějak záhadně s nástupem 3. ročníku ztížily.

No nic, aby to tady nestálo, tak přidávám poměrně starou fotku, kterou jsem upravovala teprve nedávno. Je na ní kamarádka, když jsme byly před prázdninama na výletě v Zoo :)

V masce

22. září 2012 v 21:03 | L'Artiste
Po delší době jsem zase měla příležitost portrétovat. Dokonce nám i vyšlo počasí, takže jsem měla dobrý světlo :)
Výsledek posuďte sami.


Neplánované focení

25. července 2012 v 10:38 | L'Artiste
V pondělí jsme si s kamarádkama vyrazily do parku a já jsem s sebou vzala foťák, " kdyby náhodou" :D a náhodou měly obě náladu zapózovat :) Moc dobrých fotek jsme neudělaly, kvůli ostrému sluníčku, které na fotkách nevypadalo dobře... A nakonec jsem se stala obětí vlastního foťáku i já :D Nápověda - ta s těma červenejma vlasama jsem já :D

Určitě poznáváte mojí oblíbenou modelku :) Je to přírodní úkaz - focení jí dokonce i baví :D

Sunny Portraits

11. července 2012 v 11:24 | L'Artiste
Aby to tu nebylo moc depresivní, tak přidávám fotky, které jsem fotila s kamarádkou ještě před začátkem prázdnin :)


Jak na fotografování dětí

30. května 2012 v 20:49 | L'Artiste
Touhle otázkou se trápím pokaždé, když musím nějakýho špunta zvěčnit... Je to těžké hlavně protože z dětských fotografií se velice snadno stane obyčejná "fotka do rodinného alba" nebo hůř absolutní kýč.
Tentokrát jsem to, myslím že elegantně, vyřešila převodem do BW...
Mimochodem fotit děti má ještě další nevýhodu - pořád se hýbají :D


 
 

Reklama

Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons