Leden 2014

Město aneb talentovky pt. 2

13. ledna 2014 v 20:37 | L'Artiste |  Město
Trošičku jsem z úkolů přeskočila z prvního dne na den poslední - nechci sem dávat úplně všechno. Poslední den jsme dostali osmihodinový úkol - téma bylo dost volné - "město". Ještě před tím, než jsme vyrazili fotit jsme museli dát na papír přesný koncept, který obsahoval co přesně chceme fotit, kolik toho chceme fotit, jak chceme fotky upravené (v teoretické rovině, stále platila magická formule "digitální fotografie bez úprav"), jak je chceme adjustované (tzn. na jakém materiálu vytištěné, v jakém rámu, etc..) a kde bychom je chtěli vystavovat.

Pro mě to byla celkem lahůdka, protože nejsem zvyklá vymýšlet koncept předem, ale vždy fotím to, co mě v danou chvíli zaujme, a právě podle toho se pak celý koncept odvíjí. Ale tohle téma mi vyloženě sedlo. Jako téma jsem si vybrala soubor portrétů občanů Plzně. Sice mi z toho spíše vyšla street fotografie, ale nevadí. Jsem na fotky poměrně pyšná - street mě opravdu baví, takže jsem byla strašně ráda, že můžu předvést, co umím.

Nakonec přišla ještě jedna super věc - měli jsme vymodelovat 3D model výstavy v reálném měřítku. Já a výtvarka jsme nikdy nebyli kamarádi, ale poprala jsem se s ním celkem obstojně. Fotografie jsem zamýšlela vystavovat ve veřejném parku, aby se staly součástí běžného života lidí, které jsem na fotkách vyobrazila. Ale jako modelovat park bylo vážně super :D


Zážitky z talentových zkoušek

10. ledna 2014 v 21:48 | L'Artiste |  Deníček
Když jsem si podávala na konci listopadu přihlášku na Fakultu umění a designu, obor Užitá fotografie, v životě by mě nenapadlo, že bych tam kdy mohla studovat. Chtěla jsem si to vlastně jenom tak vyzkoušet, co by kdyby... Stalo se to, v co jsem ani nedoufala, a já jsem, na základě portfolia sestaveného ze svých fotografií, byla vybrána do užšího výběru uchazečů, a tak jsem měla možnost se zúčastnit praktické talentové zkoušky. Celkem se hlásilo 80 lidí, do druhého kola jich vybírali 30. Výsledky budu vědět až na konci ledna, ale i tak... Jsem za tuhle zkušenost neskutečně vděčná. Nikdy by mě nenapadlo, že by se mi mohlo něco takového povést.

Zkouška trvala celkem 4 dny - 1. den se odevzdávalo portfolio, 2. den už bylo oznámeno, kteří uchazeči postupují do druhého kola a zároveň se hned odpoledne plnily výtvarné úkoly. 3. a 4. den se vlastně celý den fotografovalo plus jsme absolvovali krátký pohovor.

Jako první úkol jsme dostali téma "nalezené a přenesené". Jednalo se o soubor šesti zátiší - část focená venku a část ve velmi improvizovaném ateliéru.

Da ještě jedna lahůdka - celou talentovou zkouškou nás provázelo děsivé slovní spojení - "digitální fotografie BEZ ÚPRAV"- Takhle se totiž poznají fotografové od montérů.
Okno do světa

4. ledna 2014 v 14:02 | L'Artiste |  Město
Další ze sérií, které jsem použila do portfolia. Některé fotky jsme mohly vidět už v létě v článku z dovolené k Krkonoších, kde jsem je nafotila.
Strašně mě zaujalo, jak bylo každé jinak vyzdobené, byly v něm jiné věci. Okna jsou totiž malý kousek našeho soukromí, který ukazujeme všem, kteří jdou kolem. V Krkonoších to vzali se stylem :D
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons