Prosinec 2013

Vánoce, Vánoce odcházejí....

26. prosince 2013 v 17:08 | L'Artiste |  Deníček
Náročné. To je slovo, které dokonale vystihuje letošní Vánoce. Jsem strašně ráda, že to hlavní už je za mnou. Nemusím shánět dárky, nemusíme péct cukroví... prostě pohoda. Jsem divná, ale podle mě teď nastává ta nejlepší část Vánoc!

Nepotřebuje to víc keců, mrkněte na nějaké vánoční momentky.
Do It Yourself

22. prosince 2013 v 17:43 | L'Artiste |  Lidé
Do It Yourself je název série, která vznikla jako jedna z mých prací do portfolia, které budu předkládat pro přijetí na FUD. Mohla bych vám napsat, co jsem se fotografiemi snažila říct, ale víc mě zajímá, co si myslíte VY, že jsem chtěla říct. Budu ráda, za všechny názory :)


Variace na obvyklé téma

12. prosince 2013 v 22:02 | L'Artiste |  Deníček
Psát úvahy o kráse je, jak se zdá, v poslední době velice populární. Stěžovat si (povětšinou oprávněně) na povrchní a nízké vnímání vzhledu okolím, je a vždy bylo aktuální téma. Ráda bych se s vámi podělila o svůj, trochu jiný, náhled na věc.

Na krásu se vždycky hledělo jako na něco vyššího. Něco, co lidi odtrhává od reality. Všichni umělci se zaměřují právě na ono pomyslné hledání ničím neurčeného krásna. Je tedy logické, že se podobně pohlíží i na hezké lidi - jako na něco, co se téměř neslučuje s běžným životem.

Říká se, že krása otevírá mnohé příležitosti, že krásní lidé (ženy pak obzvlášť) mají snadnější život. Nemyslím si to. Krása otevírá mnohé dveře, ale další také zavírá. Nikdo se nezamýšlí nad tím, že krásky se musejí setkávat s řadou předsudků, se kterými jde jen těžko bojovat. My holky, máme ve zvyku pohlížet na naše krásnější kolegyně buď jako na (v lepším případě) konkurentky, nebo (obvykleji) na mrchy. Pěknou holku, kolem které se motají chlapy, ihned odsoudíme jako něco "hloupého s hezkou tvářičkou", protože je to snažší a tolik to neuráží naše ego. Dotyčná slečna nemůže říct ani pumpička, nikdo by ji stejně ani neposlouchal. A tady se uplatňuje ono démonizované "soudíme ostatní podle vzhledu" v reverzní formě.

Takže co s tím? Holky, které jsou, podle vlastního mínění, ošklivé, si stěžují, že jsou přehlížené a mají těžký život; holky, které jsou, podle mínění ostatních, krásné, jsou odsuzovány okolím.

Další problém nastává, když se chtějí hezké holky seznamovat. Většina lidí tvrdí, že to mají snadné. Jenže to je úplný nesmysl! Kluci jsou v zásadě srabi a pěknou holku se bojí oslovit. Takže tu máme fenomén - mám strašně moc krásných, nezadaných kamarádek, a ještě více normálních, sympatických holek, které nejsou žádné miss universe, ale jsou už dlouho a šťastně zadané. So this is it. Krásky nakonec zůstanou samy.

A jak si v tomhle příměru stojím já? Je těžké hodnotit svůj vzhled, každý má se sebou problémy. Jediné, co můžu hodnotit, jsou reakce okolí na mou osobu. V zásadě se řadím do kategorie "předem odsouzených". Strašně moc lidí si o mně myslí, že jsem mrcha. A to prosím pouze na základě toho, jak vypadám. Dokonce i moje kamarádky tvrdí, že než mě poznaly, mysleli si, že jsem namyšlená barbie. A věřte mi, že mi trvalo velice dlouho jim tenhle názor vyvrátit a přesvědčit je, že jsem téměř naprostý opak. Jenže co s tím? Jako všechno, má i krása dvě stránky, které většinou nejsme schopni vnímat, když někoho soudíme.


Když se to vezme kolem a kolem, dostáváme se zase ke starému dobrému "nesuďte ostatní podle vzhledu, ale podle chování". Bohužel, jedno je spojeno s druhým. Každý člověk v nás vyvolává buď sympatie či antipatie, a to závisí to na mnoha faktorech. Fyzický vzhled je ale pouze jeden z nich. Měli bychom se naučit hledět za něj a snažit se poznat, co v člověku je a jednat s ním bez předsudků, které nám zkreslují úsudek.

Smoking Girl

8. prosince 2013 v 15:26 | L'Artiste |  Lidé
edit: omlouvám se, že článek zveřejňuji znovu, ale štve mě, že se mi vůbec nezobrazuje na stránce ani v rubrice :/
Asi před dvěma týdny jsem fotila kamarádku - bylo to oboustranně výhodné, protože momentálně jako šílenec sháním co nejvíce fotek do portfolia.
Než se na mě sesype vlna kritiky za obsah fotek, chtěla bych vás poprosit - nemoralizujte. Jasně, kouřit by se nemělo, etc..., ale kamarádce to s tím cigárem vyloženě slušelo. (Třeba někoho uklidním, když řeknu, že je jenom příležitostná kuřačka ;) )
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons