Říjen 2013

Sezónní klišé

31. října 2013 v 16:55 | L'Artiste |  Příroda
Pár dobře koncipovaných klišé občas není na škodu. Podzim k fotografickým klišé láká snad nejvíce ze všech období.

Jasně, takže i já musím mít pár těch lístečkových fotek.

Konečně jsem si koupila nový objektiv - vytoužený Nikkor 50 mm f:1,8. Už u mě bydlí více než týden. Fotila jsem s ním už dříve, tak jsem věděla do čeho jdu. Docela si rozumíme; můžete se těšit na nové portrétovky, které jsme spolu vytvořili :)

And I guess that I just don't know

20. října 2013 v 15:53 | L'Artiste |  Deníček
Přemýšlela jsem. Vlastně přemýšlím pořád (nejde to totiž zastavit). Přemýšlela jsem a pochopila jsem, že vůbec nic nechápu. Nechápu svět, nechápu lidi a jejich chování, ale hlavně nechápu, proč to nejsem schopná pochopit. Většině lidí se to, jak se zdá, podařilo.

Pohybuji se ode zdi ke zdi, od jednoho extrému k druhému. Svůj život miluju i nenávidím zároveň. Potřebovala bych najít nějaký bod, kde se všechny tyhle extrémy protnou. V poslední době mi dělá problém se zastavit; pořád potřebuji něco dělat. Zároveň mám pocit, že mi něco utíká, utíká a já nemám šanci to kdy dohat.

Přijde mi, že jsem zaseklá na mrtvém bodě. Lidi, situace...vše se opakuje s téměř dokonalou přesností. Žiju v neustálém déja vu. Až na to, že je skutečné a hmatatelné. Dokonce se dokola objevují ty stejné problémy. Optimisticky si alespoň opakuji, že vím, z jakého zdroje ony problémy vycházejí. Bohužel tímto univerzálním pachatelem je moje povaha. Pesimisticky si uvědomuji, že se svojí povahou opravdu nic dělat nemůžu.

A konečně - připadám si strašně sama. Sama, obklopená spoustou lidí. Zvláštní pocit. Sedím, poslouchám, vnímám, dokonce s ostatními i mluvím, ale ve skutečnosti jsem někde jinde. Zajímalo by mě kde. Paradoxní je, že jsem sama se sebou nedávno uzavřela úmluvu - žádný chlapy = žádný problémy. Takže to, co cítím je samota ve své esenciální podobě. Téměř bezdůvodná, ale o to silnější.Kloboučnice

1. října 2013 v 20:21 | L'Artiste |  Lidé
Fotky ze začátku září, které vznikly vlastně jen tak, bezdůvodně, pro zábavu. Kupodivu se mi vážně líbí. Podařily se více, než většina mých dlouho dopředu plánovaných focení. Stačilo s sebou vzít klobouk a výsledek je hned zajímavější :)
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons