Květen 2013

Roztleskávačka

25. května 2013 v 19:15 | L'Artiste |  Lidé
Jak jste asi z nadpisu pochopili, tentokrát jsem fotila kamarádku, která se věnuje cheerleadingu a chtěla po mě "tématické fotky". Upřímně si myslím, že jsem nafotila už lepší. Na vině bylo hlavně světlo, které bylo příliš ostré. Fotily jsme kolem druhé odpoledne a to tomu taky příliš nepomohlo. Abych neobviňovala jenom okolnosti, já jsem na tom měla taky určitou vinu. Ten den jsem byla jaksi.... unavená po sobotním večeru :D
Ale kamarádka je s výsledkem obecně spokojená, tak jsem spokojená i já.P!nk day /10. květen 2013/

11. května 2013 v 11:53 | L'Artiste |  Deníček
Tento pátek byl pro mě den s velkým D. Den, na který jsem čekala 8 měsíců. Do Prahy přijela P!NK!!

Vstupenky jsem měla koupené spousty měsíců dopředu a tak jsem se těšila úplně maximálně. Jela jsem tam s kamarádkou, která je do p!nk úplně stejný blázen jako já. Obě jí posloucháme snad už od roku 2006, kdy vydala svoje čtvrté album I'm Not Dead. Tenhle koncert byl pro nás už druhý, takže jsme věděly, že na tenhle večer jenom tak nezapomeneme.
Do Prahy jsme přijeli s dvou hodinovým náskokem. Byly jsme tak nabuzený, že jsme dovnitř šly už na sedmou. Jako minulý rok jsem si koupila plakát (nejlevnější položku, co tam měli :D). Chvilku nám trvalo, než jsme pochopily, kde máme naše místa. Byl v tom trochu zmatek, protože chvilku po tom, co jsme si sedly nás vyhodila nějaká ženská, že jí sedíme na místě. Nakonec jsme my seděly správně a ona byla ve špatném sektoru :D

Chvilku po osmé se zhasla světla na pódium vystoupila předkapela - Churchill. Moc jsem se na ně těšila, protože jsem je poslouchala už dřív a jsou fakt dobrý. Poslechněte si například singl Change. Vystupovali jen chvilku - asi jen půl hodiny.

Pak následovala opravdu krátká přestavba pódia. Trvala asi do devíti. Publikum se mezitím zabavilo mexickou vlnou. Následně mezi sedící publikum vběhl klaun, který, jak se později ukázalo, byl součástí Pinčina koncertu. Byl to jakýsi průvodce a odhaloval nám "the truth about love" neboli pravdu o lásce. Klaun různě lezl po lidech a dělal blbosti. Přitom ho zabírala kamera a promítala na obrazovku. Vtipné bylo, že si vlezl za krk chlápkovi, který seděl přímo vedle mě, takže docela dlouhou chvíli jsem byla na té obrazovce taky já a viděla mě celá 02 aréna :D Nakonec klaun vylezl na pódium a pronesl jakousi "úvodní řeč". Pak už se objevila ONA. Vidět jí znovu po 3 letech byl zvláští pocit. Když jsem jí viděla poprvé v roce 2009, nemohla jsem uvěřit, že jí vidím "naživo". Že tak holka, kterou mám na plakátech na zdi v pokojíčku, stojí přede mnou a zpívá. Skutečně ona. Teď to bylo jiné. Budete se smát, ale přišlo mi, jako bych viděla starou známou.

Koncert začal písni Raise Your Glass. Pink opět dělala akrobatické kousky, zpívala hlavou dolů, zpívala v desetimetrové výšce bez jištění. Tedy vlastně jištění měla - pár svalovců, kteří ji drželi za nohy. Například pří písni Sober jsem měla problém udržet zavřenou pusu. Prostě mě nepřestává překvapovat. Jedinné, co mě mrzelo bylo, že nemohla předvést svůj hlas v celé kráse, protože byla nachlazená. Bohužel. V žádném případě to koncertu neubralo na jeho dokonalosti. Prostě měla "husky voice" jak sama vtipně podotkla. Po celou dobu komunikovala s publikem. Na pódium jí neustále přilétávali plyšáci. Hlavně žáby, které, jak je obecně známo, sbírá. Zavtipkovala - "It's like Christmas!". Fanoušci u pódia měli různé transparenty, podávali jí dopisy... Ona ochotně podávala ruce, podepisovala plakáty, Cd, dokonce někomu popřála "happy birthday!". V tu chvíli mi bylo líto, že nemám lístky k pódiu. Sice jsem měla skvělý výhled, ale připadala jsem si tak nějak izolovaná od toho nejzajímavějšího.

A celkový dojem? Nelituji jedinné koruny, kterou jsem utratila za lístek. Na tenhle koncert budu vzpomínat (stejně jako na ten minulý) strašně dlouho. A až bude další, rozhodně jedu znovu!


fotka: www.pink-forever.com
A co vy? Byli jste tam, nebo chtěli jste jít?

Portréty, sluníčko & trochu deště

9. května 2013 v 21:10 | L'Artiste |  Lidé
První jarní portrétování! Strašně jsem se těšila. S kamarádkou jsme ho plánovaly hrozně dlouho. Plánovaly jsme tak dlouho, že jsme si vybraly den s dokonale nestálým počasím. Chvilku nás svítilo slunce, chvilku zase pršelo. Nakonec to ale vůbec nevadilo. Tentokrát musím říct, že obě strany jsou s výsledkem spokojené :)
Začaly se mi ozývat další slečny se zájmem o focení a z toho právě vyplývá otázka pro vás - zdá se vám 200 kč za 10-15 vyretušovaných fotec moc nebo málo? Vůbec nevím, kolik bych si měla účtovat :D Nemůžu to dělat zadarmo, protože mi úprava fotek zabírá příliš mnoho času... A nějaká "brigáda" by se fakt hodila :D
Teď už k fotkám :)
Jak nás přijeli osvobodit až z Ameriky

6. května 2013 v 20:38 | L'Artiste |  Město
Fotoreport z plzeňských oslav osvobození, které se konaly v neděli 4. května.
Tenhle rok to bylo snad poprvé, co jsem se přišla podívat na průvod vojenských vozidel po hlavní třídě. A rozhodně jsem nelitovala. Upřímně - tanky a technika mě příliš neberou, ale co mě vážně zaujalo, byli váleční veteráni. Byli strašně dojatí. Oni i jejich doprovod - manželky, děti... Mávali na nás, salutovali, ukazovali nám zvednutý palec... Prostě to bylo moc dojemné. Nevěřila bych, že to na mně zanechá takovou stopu. Člověk si uvědomí, co museli jiní obětovat, abychom se měli tak, jak se máme v dnešní době. Že to takové nebylo vždycky. Pořád si na dnešní dobu stěžujeme, ale je skutečně tak špatá? Nemyslím.
Se svým foťákem jsem tam budila docela pozornost, hlavně díky tomu, že jsem stála v první radě a bylo na mě docela vidět, a tak mi někteří i pózovali. Vzniklo celkem cca 350 fotek. Snažila jsem se vybrat ty nejzajímavější. A přiznávám bez mučení, že vojenskou techniku na nich moc neuvidíte :DVeškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons