Duben 2013

Girl behind the camera

30. dubna 2013 v 23:52 | L'Artiste |  Deníček
Je zvláštní jak člověk může procházet životem aniž by si ho kdokoliv všiml. Jak můžou lidé vyvolávat úplně jiné dojmy, než odpovídá jejich skutečné povaze. Ok, mluvím o sobě. Zase.

Jednoduše mi vadí, že nedokážu působit na ostatní mile, přívětivě. Hlavně na kluky. Mám v sobě zabudovaný nějaký "senzor", který je musí odpuzovat. Nemyslím fyzicky, ale povahově. Rozhodně. Vysílám nevědomky nepřátelské signály.
A taky jsem neviditelná. No řekněte, je normální, že si nevšimnete 175 cm vysoký holky s červenýma kudrnatýma vlasama na 10 cm vysokých podpatcích? Myslím, že je to technicky nemožné. Ale u mě to tak prakticky funguje.
Není to vždycky jenom špatné, někdy je výhoda, že se na mě chlapy zrovna nelepí. Ale někdy z toho mám fakt deprese. Všechny moje kamarádky mají opačný problém. A to mi zrovna moc nepomáhá.

Prostě jsem vždycky byla "ta za objektivem" a ne před ním. Přijde mi, že jsem všude spíše za pozorovatele, než konatele akce.

Posledních pár dnů bylo vážně zajímavých. Ve čtvrtek se u nás v Plzni konala již 5. Pechakucha Night. Pro ty, kdo neví, o co se jedná - Pechakucha night je koncept večera, během kterého se představují různí umělci a výtvarníci případně jiné zajímavé osobnosti v cca 7 minutových prezentacích. Všem Plzeňákům bych tuto akci vřele doporučovala :)
V pátek jsme měli "house party" s kamarádkama u mě doma a bylo to skvělý. Změna po sterreotypu diskoték, klubů a podobným. Byla jsem tam s lidma, které jsem skutečně chtěla vidět.
A dnes trochu netradiční Májka.... V čajovně s vodnicí a v mekáči s tunou hranolek. S fajn lidma je jedno, kde jste a co děláte, důležité je, že jsou s vámi.

Užijte si Svátek práce tím, že na práci/školu ani nepomyslíte :)

Pechakucha Night: (foceno na mobil)
Pro Plzeňáky - tentokrát se to konalo v bývalém kině Elektra. Ty lana, která vidíte drží izolaci, která přikrývá hlediště. Bylo možné sedět pouze na balkoně. Každopádně majitelé stále doufají, že kino jednou bude fungovat, protože skoro všechny změny je možné vrátit do původního stavu a kino může někdy v budoucnu znovu fungovat.


páteční ladies night
Tvůrčí energie & oslavy

20. dubna 2013 v 11:06 | L'Artiste |  Deníček
Páni. Měsíc od posledního článku. Ani jsem si neuvědomila, jak ten čas letí a jak to tady zanedbávám. Je to tím, že teď nemám moc "materiálu" na zveřejnění. A také dělám všechno kromě fotografování. Je to skoro ostuda, že mám od vánoc nový foťák a nevyfotila jsem na něj nic "pořádného". Doufám, že se to s příchodem skutečného jara zlepší.

A co teď vlastně dělám? V zásadě pořád něco slavím :D Zní to asi zvláštně, ale teď se sešlo strašně moc narozeninových oslav najednou, takže jsem každý pátek nebo sobotu ve městě. Ještě tak před rokem jsem všechny kluby, diskotéky atd. vážně neměla ráda, takže tu náhlou změnu nějak nechápu. Ale když se sejdou fajn lidi, tak mi přestává vadit, že muzika, na kterou tancuji, se mi bytostně hnusí, a jsem schopná zpívat a tancovat na Call Me Maybe nebo klidně i na Gangram Style :D Prostě se nechávám strhnout atmosférou.
Kromě slavení se taky (bohužel) musím učit na všechny závěrečné písemky, čtvrtletky, zkoušení apod. Představa, že za rok budu musel odmaturovat z účetnictví a podobných milých předmětů se mi zdá tak nereálná, jako to, že se jednou projedu na jednorožci. Vážně. Už teď nevím, co jsem se učila v prváku např. na češtině, nebo ekonomice. A jak budu skládat čtyřhodinovou praktickou maturitu z účetnictví netuším už vůbec. Ale ještě rok. Rok je dlouhá doba.

Ohledně vysoké už mám trochu více jasno. Nejspíš moje volba padně na tlumočnictví a překladatelství. Angličtina mi vždycky šla ze všeho nejvíce, tak proč toho nevyužít. Nechci se zahrabat v Plzni na ekonomce kam berou skoro každého (studenti Ekonomické fakulty ZČU ať si to neberou osobně, ale musíte uznat, že je to tak). Praha se mi zdá jako dobré rozhodnutí. Být tak nějak izolovaná (alespoň těmi 100 kilometry) od svých starých záležitostí a problémů je velice lákavá představa.

Fotek se bohužel nedočkáte. Jedinné, na co teď fotím je mobil. Doufám, že tvůrčí krize se přežene, protože moje kecy stejně nikoho nezajímají.

Takže pokud jste dočetli až sem, přeji Vám hezký víkend a více tvůrčí energie, než mám v téhle chvíli já :)


day dreaming all the time...

Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons