Říjen 2012

Hudební objevy

23. října 2012 v 18:02 | L'Artiste |  Deníček
Není to tak dávno, co jsem psala o "hudbě mého života" v tomhle článku. Od té doby jsem objevila ještě další zpěváky a kapely o které bych se ráda podělilla.
Ráda objevuju novou muziku, protože je to vážně inspirující. Poslední dobou mě lákají spíše méně známé věci.

Například dánskou alternativní popovou kapelu The Asteroids Galaxy Tour jsem našla docela náhodou. Před rokem jsem slyšela jednu jejich písničku ("Golden Age") na dovolené v italském rádiu. A o rok později jsem na další jejich skladby (zkuste třeba "Major" nebo "Sun ain't shining no more") narazila na youtube. Byla to láska na první poslech. Něco takového jsem už dlouho hledala. Je to neoposlouchané a naprosto stylové :)

Další nově objevenou zpěvačkou je švédka Lykke Li. V zahraničí (například v Německu) je celkem známá, u nás ovšem skoro vůbec. A je to velká škoda. Její styl je pro mě strašně špatně definovatelný, poslechtěte si a posuďte sami. Její hudba je zajímavá také díky použití neobvyklých názorů. Nejvíce se asi prostavila singly "I'm good I'm gone" a "I Follow The Rivers". Zamilovala jsem se do jejího hlasu, který je jemný, ale překvapivě silný. V jejích písničkách je strašně citu. Pokud ji neznáte, rozhodně stojí za poslech.

Za zmínku rozhodně stojí i francouzská rocková kapela BB Brunes. Nedávno jsem se rozhodla, že ze "studijních" důvodů začnu poslouchat nějakou francouzskou hudbu. Než jsem objevila jsem BB Brunes, tak jsem si (jako spousty dalších) myslela, že francouzský rock nestojí za nic. BB Brunes mi to velice rychle vyvrátili. Naopak je to úžasné. Úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí od americké hudby. Pro mě je to až neuvěřitelný kontrast mezi "jazykem romantických písní" a tvrdší hudbou. A navíc jsou kluci vážně pěkní :)
Poslechněte si asi jejich největší hit, kterým si mě zístali "Dis moi", nebo novější "Coups et Blessures".

Z jiného žánru, než který obvykle poslouchám mě (překvapivě) oslovilo švédské duo First Aid Kit. Hrají určitý druh folku. Jsem ráda, že jsem si přečetla, že je to folková skupina až po prvním poslechu. Jinak bych jim totiž ani nedala šanci, a to by byla škoda. Poslouchám je, když mám špatnou náladu - jejich písničky jsou strašně uklidňující. Zkuste třeba "The Lion's Roar" a uvidíte, že změníte názor na folk.

Ještě bych ráda zmínila dánskou kapelu Blue Foundation, kterou prostavila hlavně písnička "Eyes on Fire", která se objevila ve filmu Twilight. Film se mi časem znechutil, ale písnička je dobrá pořád. Ale mají i další, které stojí za poslech, například "Ghost". Jejich hudba se mi líbí hlavně proto, že je to něco nového, neokoukaného a úžasně to doplňuje melancholickou náladu.

Další francouzská "studijní" záležitost je kanadská zpěvačka, která si říká Coeur de Pirate (Srdce Piráta). Objevila jsem jí teprve nedávno a tak se ještě s její hudbou seznamuju, ale naprosto mě dostala. Zkuste "Golden Baby" nebo "Comme des enfants" a taky podlehlete.

A co vy a vaše "hudební objevy"? :)

Černobílá deprese

18. října 2012 v 18:10 | L'Artiste |  Příroda
Na podzim mi vždycky přijde všechno kolem mírně depresivní. Počasí, chování některých lidí a dokonce i příroda.
Proto jsem tentokrát pojala focení podzimu "depresivně".Dream Big

13. října 2012 v 14:49 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Abstraktní až surrealistická série. Vlastně je to jenom nějaký plevel nasbíraný u cesty, který byl ovšem velmi fotogenický :)Jak to teď probíhá

7. října 2012 v 16:35 | L'Artiste |  Lidé
Můj život je teď poměrně hektický. A to hlavně díky škole. Přechod na střední mě nijak nepřekvapil, byla jsem se vším dokonale smířená. Dokonce jsem čekala, že to bude horší. Jenomže teď přišel 3. ročník. Už jsem poměrně blízko "cílové rovince" v podobě maturity, ale nejsem si tak úplně jistá jestli se k ní dohrabu. Důvod? Nový, krásný a naprosto využitelný předmět - Statistika. Opravdu nechci jít studovat na ekonomku, tak proč se to proboha musím učit? Plus ještě tak dalších milion předmětů, který se nějak záhadně s nástupem 3. ročníku ztížily.

No nic, aby to tady nestálo, tak přidávám poměrně starou fotku, kterou jsem upravovala teprve nedávno. Je na ní kamarádka, když jsme byly před prázdninama na výletě v Zoo :)


První podzimní procházka

2. října 2012 v 18:15 | L'Artiste |  Příroda
Přestože je venku ještě docela hezké počasí, už se příroda začíná vybarvovat podzimě. Já mám podzim ráda - všude je spousty motivů k focení, ale naopak zase nesnáším déšť a chladné počasí, které s ním neodmyslitelně souvisí. A jak jste na tom vy s podzimem? Těšíte se na něj nebo se ho spíše děsíte? :)


Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons