Září 2012

To co se nikam nevešlo

28. září 2012 v 12:18 | L'Artiste |  Cestování
Úplně poslední fotky z dovolené, které se nikam nevešly :)V masce

22. září 2012 v 21:03 | L'Artiste |  Lidé
Po delší době jsem zase měla příležitost portrétovat. Dokonce nám i vyšlo počasí, takže jsem měla dobrý světlo :)
Výsledek posuďte sami.Životní pocit

19. září 2012 v 21:58 | L'Artiste |  Deníček
Když člověk začne pochybovat o všem co je, co kdy dělal. Když přemýšlíte nad tím, že váš život vlastně za nic nestojí a jestli má smysl se vůbec o něco snažit. Když si vyberete špatnou školu , která vás ubíjí. Stereotypní dny, kdy se učíte něco, co vás vůbec nezajímá. Když víte, že to, co byste chtěli dělat vlastně dělat nemůžete z prostého nedostatku talentu. Když víte, že se tohle všechno ani změnit nemůže, protože vy zůstáváte stejní. Když hledáte na přátelích chyby i když jsou to jediní lidé, kteří vám alespoň trochu rozumí. Když cítíte, že vám přestávají rozumět. Když hledáte přítele, lásku a nikdo vás nechce. Když si nepřipadáte dost atraktivní, dost dobří, aby vás někdo vůbec mohl milovat. Když se díváte na přátele, kteří prožívají šťastné vztahy. Když víte, že nemáte nikoho za kým byste mohli jít, aby vás uklidnil, zlepšil vám náladu. Když jste stále zavření mezi čtyřmi stěnami a jenom nad tím vším přemýšlíte. Když kritizujete každý detail svého života. Večer se vám zdá realita tak vzdálená, že si nedovedete představit ráno. Když se ráno probudíte a víte, že jdete zase do toho samého ústavu, kde vás nic dobrého nečeká. Snad kromě pár lidí, kteří jsou ještě normální. Když se celý týden těšíte na jedinou věc, která se vám zdá v nedohlednu. Když před sebou nevidíte cestu, kterou byste měli pokračovat ve svém životě, aby byl lepší než dosud. Nebo když nevidíte vůbec žádnou cestu. Nedokážete si naplánovat budoucnost, nedokážete si ji vůbec představit. Nebo když si ji představíte a vidíte samu sebe za 40 let žít samotnou, bez vzpomínek, se spoustou koček. Když píšete článek o tom, co prožíváte a doufáte, že to něco změní, ale ono to nemění vlastně vůbec nic. Změnit se totiž musíte vy. Ale to je to, co vlastně nechcete.

Nějak takhle bych definovala depresi.

Volterra

19. září 2012 v 19:33 | L'Artiste |  Cestování
Volterra je další město, které mě úplně dostalo. Historické centrum je poměrně malé, ale dají se tam objevit krásná zákoutí. Celé město má takovou zvláštní tajemnou atmosféru. Všude nacházíte etruské znaky, které mohou působit až strašidelně :)

ostrý kontrast mezi histrorickými domy a moderní technologií.Nový přírůstek do sbírky

17. září 2012 v 17:57 | L'Artiste |  Deníček
V sobotu jsme se jeli podívat do Německa na blešák. Mijulu tyhle akce, obzlášť v Německu, protože tam skoro vždycky vyhrabu nějaký poklad. Většinou jsou to stará hudba na LPíčkách, ale tentokrát jsem měla větší štěstí než obvykle.

Podařilo se mi sehnat asi 30 nebo 40 let starou Agfu optima-parat. A zaplatila jsem za ní pouhých 5 euro! (125 kč).
Je naprosto luxusní! Ze začátku jsem si myslela, že není na film, protože to políčko vevnitř má o dost menší, ale pak mi došlo, že je to udělané tak, aby se na jedno standardní filmové políčko vešly dvě fotky. Tím pádem z jednoho filmu budu mít 72 fotek.

Sice nevím jak to zvládnu vyfotit (pro mě je dost i 36 :D), ale jsem ráda, že je vůbec na klasický kinofilm.

Doma mě pak čekalo jedno příjemné zjištění - i když nemá baterii má automatický režim! Je totiž napájený solárním článkem :D Nikdy v životě jsem takovýho hybrida neviděla, ale už teď ho miluju :D


Siena

16. září 2012 v 11:52 | L'Artiste |  Cestování
Narozdíl od Pisy mě Siena okouzlila. Celé město má úžasnou atmosféru. Je tam spousty krásných uliček, restaurací a všude na vás dýchá historie :)

Nejznámější dominanta města - Věž na Piazza Del CampoO povaze

13. září 2012 v 17:09 | L'Artiste |  Deníček
Povaha nás definuje. Není snadné svou povahu změnit. Je to něco, co je v nás.

Vždycky mi přišlo, že jsem trochu jiná než moji vrstevníci. Mám o 10 let staršího bráchu a tak, co si pamatuju, se v mé rodině vyskytovali (a stále vyskytují) samí dospělí. A to mě vážně hodně ovlivnilo. Následky toho poci'tuji dodnes. Když se zeptáte většiny lidí v mém věku třeba na knížky nejspíš vám odpoví, že vůbec nečtou. Já mám nejradši Johna Irvinga. Vidíte ten rozdíl?

Jsem od přírody složitá povaha. Než někoho blíže poznám jsem dost introvertní a většinou mlčím. Ovšem, když se pak poznáme lépe jsem až příliš extrovertní a ukecaná. Tahle vlastnost mi téměř zabraňuje v navazování nových kontaktů. Proto si nejsem schopná najít přítele (alespoň myslím, že je to ten důvod).

Nerada mluvím o sobě, většinou radši poslouchám ostatní a bavím je o jejich problémech nebo zážitcích. To je jedna z mých vlastností, která mi brání psát na blog příliš článků o sobě, protože mám pocit, že by nikoho nezajímaly.
Nedokážu se přetvařovat a když mi někdo ublíží nedokážu mu jen tak odpustit. Ale naštvaná nedokážu být dlouho.

Trochu narcisticky přiznávám, že bych nechtěla být jiná.


Pisa

10. září 2012 v 18:32 | L'Artiste |  Cestování
Pisa je známá hlavně díky šikmé věži. Ta ovšem spolu s baptisteriem a dómem tvoří jediné dominanty města. Bylo skvělé tu slavnou stavbu vidět (vážně je strašně našikmo :D), ale zbytek města mě příliš neohromil...
Tady máte něco z fotek :)Livorno

5. září 2012 v 21:35 | L'Artiste |  Cestování
Jeden z výletů, který jsme na dovolené podnikli, byla návštěna Livorna. Je to přístavní město velké jako moje rodná Plzeň. Hned mi to tam připadalo sympatičtější :) Není příliš turistické, což se mi vážně líbilo.Přístav

3. září 2012 v 12:56 | L'Artiste |  Cestování
Včera jsem skoro celý den upravovala a už mám skoro půlku fotek hotovou. Když jsem je fotila, nechtěla jsem aby to byly typické mořské kýčovky, ale aby byly více ve stylu street fotografie. Doufám, že se mi to alespoň z části podařilo :) Tuhle "sérii" jsem fotila ve městečku Marina di Cecina, kde jsme měli ubytování. Konkrétně v takovém malém přístavu na okraji města, který byl strašně fotogenický :) Hned vedle byla malinká plážička, na kterou jsme občas chodili.

Takhle bydlí rybáři na okraji města.


Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons