Srpen 2012

Ciao Italia!

16. srpna 2012 v 17:45 | L'Artiste |  Deníček
Zítra večer odjíždím na dovolenou na čtrnáct dní do Toskánska. Už jsem se o tom několikrát zmiňovala, takže víte jak strašně se tam těším :) Konečně sluníčko, pláž a hlavně klid. Problém trochu je, že se domů vrátím až v září a tím pádem budou prázdniny v tahu... Ale co se dá dělat, za rok budou znova :)


Na dobu své nepřítomnosti mám pro vás takový malý úkol. Přihlásila jsem se do soutěže fotografického klubu - vyjádři své pocity. Téma tentokrát je: "Oči zvířete mají schopnost mluvit tím nejkrásnějším jazykem na světě".
A já se vůbec nedokážu rozhodnout, kterou fotku mám poslat, zatím na tom s bodovým ohodnocením nejsem úplně nejhůř a rozhodně bych si to nechtěla tím, že bych vybrala špatnou fotku.
Budu vděčná za vaše názory a předem děkuju :)

Tak si užijte zbytek prázdnin a naviděnou v září.

(fotky v celém článku)

Pravidla moštárny - John Irving

15. srpna 2012 v 11:50 | L'Artiste |  Knížky
Celá kniha je životním příběhem sirotka Homera Wellse, který celý svůj život strávil v sirotčinci St. Coud's ve státě Maine. Pod vedením dr. Larche se snaží naučit porodnictví, ale i potratářství, přestože je zakázané. Dr. Larch totiž zastává názor, že má každá žena právo na svobodnou volbu.
Jednou do sirotčince přijíždí sympatická dvojice - Wally a Candy, které sem zavedlo Candyino neplánované těhotenství. Homer je poté požádá jestli by mohl odjet s nimi do jablečného sadu Ocean View, kde Wally pracuje a jeho matka ho vlastní. Wally s Candy přijímají a Homer tedy může konečně, jako dospělý muž, opustit sirotčinec. V Ocean View ho Olive, Wallyho matka, ubytuje ve Wallyho pokoji a chová se k němu jako k vlastnímu. Mezitím si Homer potají začně myslet na Candy, ale protože je to dívka jeho nejlepšího přítele, skrývá své pocity.
Wally zanedlouho dobrovolně vstupuje do armády jako letec, přestože Candy nesouhlasí. Po pár měsících přichází šokující zpráva - Wally byl sestřelen a je nezvěstný. Candy odmítá uvěřit, že by mohl být mrtvý, ale Homer je více cynický. Homera a Candy zdrcující zpráva velice sblíží. Jednou v noci se jim přihodí nehoda, Candy uvažuje znovu o potratu, ale Homer je proti, takže aby se to ostatní nedozvěděli odjíždí do St. Cloud's a Candy jejich dítě, syna Angela, porodí tam. Během jejich pobytu v sirotčinci obdrží další šokující zprávu - Wally byl nalezen, sice zesláblý, ale naživu. Domluví se tedy, že ostatním řeknou, že Homer Angela adoptoval a Candy se vrátí k Wallymu.
Po návratu jejich život plyne, žijí spolu jako velká rodina v jednom domě - Wally s Candy a Homer s Angelem. Homera ale po letech dostihne jeho minulost - dr. Larch zemřel a dozorčí výbor ho chce nahradit jiným, mladším lékařem, který ovšem nebude provádět potraty. Homer tedy konečně nachází své místo na světě přesně podle první zásady dr. Larche - být užitečný, a vrací se do sirotčince pod falešnou identitou a s falešným diplomem z medicíny a zastává stejnou práci jako dříve dr. Larch.

Knihy Johna Irvinga mám velice ráda, je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Dokáže psát tak dojemné a propracované příběhy, že ve vás zanechají hluboký dojem.
Byl natočen i stejnojmenný film, ke kterému napsal scénář sám Irving, ale kvůli délce byl děj zkrácen a zjednodušen. Ale přesto stojí za to :)


Kočičí pohled

14. srpna 2012 v 14:52 | L'Artiste |  Zvířata
Nedávno jsem přidala fotky psů, takže teď tu máte pro změnu nějakou kočičku. Já osobně kočky v lásce příliš nemám, vždycky jsem měla radši psi. Ale nemůžu jim upřít jistou eleganci a krásu, kterou psi nemají. Na focení tedy perfektní objekt :)


Backlight

13. srpna 2012 v 10:53 | L'Artiste |  Příroda
Poslední fotka z Nikonu. Hlavní důvod, proč mě focení s ním tak dostalo, je hloubka ostrosti a krásný bokeh :) Focení mi přišlo daleko jedndušší než s tím mím. S fujim musím hledat vhodné místo, pozadí a světlo. Nikon je v tomhle ohledu daleko méně náročný, vzládne i náročnější světelné podmínky bez přepalů.


Psí oči

12. srpna 2012 v 11:51 | L'Artiste |  Zvířata
Přidávám fotky, které jsem nafotila ještě Nikonem. Je na nich můj pes a jeden neznámý, který se k nám zatoulal na zahradu :)

PeggynkaLes Tournesols

10. srpna 2012 v 10:21 | L'Artiste |  Příroda
Strašně se mi líbí francouzské slovo pro slunečnice - le tournesol. Znamená to otáčet se za sluncem.
Tohle pole mi až nehezky připomělo, že už je vlastně většina prázdnin v tahu. Za týden odjíždím do Toskánska a až se vrátím tak začně obvyklé peklo.
Ale teď ty fotky :)To nejlepší z léta

6. srpna 2012 v 11:05 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Bratříček je pryč a dovolil mi si půjčit jeho Nikona, takže jsem poslední dobou fotila jako blázen, abych si ho užila :)
Měla jsem k dispozici "jenom" teleobjektiv 70 - 300mm od Sigmy, takže jsem měla poměrně omezené možnosti, ale i tak jsem toho nafotila vážně hodně :)
Doufám, že se fotky budou líbit, pojala jsem je letně a upravila je do teplých barev.Jepice

3. srpna 2012 v 12:36 | L'Artiste |  Zvířata
Zase jsem měla štěstí - tahle jepice (nevím, co to je :D) mi pózovala před foťákem pět minut a skoro se ani nepohnula. Takže jsem ji stihla zvěčnit ;)
Jinak zase jsem se rozhodla na fotky přidávat popisky. Důvodem je tahle slečna. Když jsem jí slušně oznámila ať si design změní, řekla mi, ať se jdu zahrabat, protože ho nemám "patentovaný". Tak aby si někdo nemyslel, že moje fotografie jsou taky volně k odběru.


Výstřel

2. srpna 2012 v 12:09 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Fotografie z včerejšího odpoledne, kdy jsem se učila střílet ze vzduchovky. Nebojte, nikoho jsem nezabila, jenom to trochu odnes plechovej kropáč :D :D


Záporná reklama je taky reklama

1. srpna 2012 v 11:09 | L'Artiste
Dění kolem AK se stále neuklidnilo. Je neuvěřitelné, že už to trvá skoro 6 dní. Ale napadlo vás se zamyslet nad tím, že té slečně vlastně prokazujete službu? Záporná reklama je stále reklamou. Nejspíš si teď může gratulovat, protože má návštěvnost jako nikdy. Sledovala jsem to na svém blogu - když napíšu článek s fotografiemi mám návštěvnost maximálně 50 lidí denně, ale když jsem napsala článek o ní hned mi návštěvnost vyskočila na pro mě neuvěřitelných 130!

Nechci se nikoho zastávat nebo naopak někoho pomlouvat. Ale očividně je naše úsilí naprosto zbytečné. Klub nereaguje na názor svých členů a ti se to snaží řešit tak, že kolem sebe mlátí hlava nehlava a odcházejí z klubu. Jenže tenhle poprask taky jednou utichne a vy ztratíte většinu svých čtenářů kvůli holce, která za to ani náhodou nestojí. Spíše než ji a její blog pomlouvat, bychom se měli věnovat svým vlastním blogům, tomu co umíme nejlíp - tady psaní povídek, úvah, kreslení a v mém případě fotografování. Snažme se být tolerantní a nechme ji tam, kde je. Mé názory jste si přečetli v předchozím článku, takže víte, co si o tom všem myslím, ale přece jenom povyku kolem ní bylo už dost. I když vám může vadit, že se vaše články budou zobrazovat vedle jejích zamyslete se nad tím, kde byste byli nebýt klubu. Někdo by možná měl dost čtenářů i bez něj, ale většina by jich měla tak polovinu. Já jsem za své členství ráda. Bez klubu by moje články skoro nikdo nečetl, takhle mám možnost vyslechnout si váš názor a mít na své fotografie zpětnou vazbu. Ti z vás, co z klubu odchází si můžou říct, že jsem pokrytec, že mi jde jenom o návštěvnost. Ale co je blog bez čtenářů?

Tímhle článkem jsem tohle téma ukončila. Stejně už se jí dostalo víc pozornosti, než si zaslouží. Nechme ji spadnou tam, kam patří - do propadliště blogových dějin.
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons