Duben 2012

Music of my life

30. dubna 2012 v 20:16 | L'Artiste |  Deníček
Nezdá se vám, že v rádiích hrají pořád ty samý (a hlavně špatný) písničky? Posloucháte vůbec rádio? A taky se vám zdá, že zpěváci a kapely v česku stojí za houby?

Rádio jsem neposlouchala snad nikdy - to co chci slyšet tam totiž stejně nikdy nezahrajou... Vyrostla jsem na popových a hlavně rockových hitech 80. a 70. let, což mě asi hodně poznamenalo co se týká hudebního vkusu. Rockovou hudbu jsem měla ráda vždycky, a taky jsem vždycky trpěla žánrovou nesnášenlivostí - hlavně jsem alergická na disko písničky s absolutně slabomyslnými texty a otravnou melodií, které se teď hrajou pořád ať už v rádiu nebo na diskotékách. A proto na ně ani nechodím. Mám jeden jediný klub u nás ve městě kam ráda chodím, protože tam hrajou (podle mě) normální hudbu. Jenže problém je, že tam chodí většinou lidi tak o 10 a víc let starší než já :D Vždycky mě pobaví když si kámošky začnou s rádiem zpívat nějakou písničky a já jsem jí v životě neslyšela (a většinou toho ani nelituju).

Asi nejvíc mě oslovila zpěvačka Pink. Ta se sice pohybuje na hraně popu a rocku, ale má ten nejúžasnější hlas, jaký jsem kdy slyšela. Poslouchám jí už 5 let a nikdy mě nezklamala. Moje nejoblíbenější písnička od ní je Who Knew.

Hned po ní bych jmenovala kapelu už výhradně rockovou The Pretty Reckless, která je poměrně nová, ale rozhodně stojí za to. Přišla jsem na ní úplnou náhodou - při brouzdání po internetu. Nejdřív jsem si říkala, že to bude zase jedna z těch pseudorockových kapel. Ale nebyla a já jsem ráda, že jsem jí objevila. Frontmanka Taylor Momsen má super hlas a píše písničky, které se jen tak neohrají a inteligentním textem, což je věc, kterou cením nejvíc.

A další kapitola je kapela Joan Jett & The Blackhearts, jedna z kapel, která dělá kvalitní nestárnoucí hudbu. Pro někoho až moc retro - hlavně 70. a 80. léta, hrajou doteď. Joan jsem začala poslouchat po shlédnutí filmu The Runaways. (doporučuju vidět)

Kapela Paramore mi zase výborně pomáhá když mám vztek a depresi.

Mám taky ráda Avril Lavigne, ale od ní se mi líbí hlavně Under My Skin a Let go. S albem The Best Damn Thing u mě skoro skončila, protože je fakt špatný, ale trochu si to vylepšila Goodbye Lullaby.

Green Day má rád snad každý fanoušek rockové hudby - Wake Me Up When September Ends je jedna z mých nejoblíbenějších.

A další: Janis Joplin, 4 Non Blondes a David Bowie

A úplně nakonec jsem si nechala Madonnu. Mám ji ráda jen díky jejímu výkonu v muzikálu Evita, který zbožňuju. Z její tvorby se mi líbí pouze jedno album, které je temější - Like A Prayer.

A jak to máte s hudbou vy? Jaké jsou vaše oblíbené kapely nebo zpěváci?

Nakonec k poslechu The Pretty Reckless - Under The Water


Cat's View

27. dubna 2012 v 16:55 | L'Artiste |  Zvířata
Vždycky mě překvapí, když prohlížím starší fotky a narazím na nějaké "poklady". Tady je jeden z nich - fotila jsem to na dovolené v Itálii ;)


Just a Whisper

22. dubna 2012 v 15:44 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Včera jsem měla příležitost si vyzkoušet prpfesionální zrcadlovku, kterou má můj brácha. Koupil si novou a starou bude prodávat... Je mi celkem líto, že už mám ten svůj foťák jinak bych si jí hned koupila.
Bohužel včera byla dost hnusný počasí, tak jsem ani nemohla jít ven. Takže tady je pár "pokusných" fotek ;)Leaves&Peace

14. dubna 2012 v 11:55 | L'Artiste |  Příroda
Fotky z minulého týdne z velikonoc ;) (ale moc velikonoční nejsou :D )


Express yourself

9. dubna 2012 v 11:02 | L'Artiste |  Lidé
Asi před měsícem jsem se přihlásila do dlouhodobého projektu "vyjádři své pocity" fotografického klubu. Jedno kolo už bylo vyhodnoceno a to druhé ještě čeká.
A tady jsou fotky, které jsem poslala:
první byla na citát:
Člověk je jediný živočich, který se směje a pláče, neboť jako jediný byl zasažen rozdílem mezi tím, jaké věci jsou a jaké by měly být.
(William Hazlitt)


a druhá fotka je na tento citát:
To co vytvořila příroda je vždy lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.
(Cicero)


S první fotkou jsem byla úspěšná (dostala jsem nejvyšší počet bodů), ale u té druhé ještě nevím ;)
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons