Prosinec 2011

Naučte se fotografovat srdcem

31. prosince 2011 v 10:27 | L'Artiste |  Knížky
Tuhle knihu jsem dostala před měsícem k svátku a strašně se mi líbila.

Naučíte se jak fotografovat "jinak". Kniha je rozdělena do deseti kapitol (jako třeba portréty, příroda, dokument, místa...) každá kapitola má několik částí - přístup, perspektiva, kompozice, světlo, detaily a úpravy.
Kniha mě zaujala hlavně proto, že fotografie jsou opravdu zajímavé a mají něco v sobě. Podle autorek závisí hlavně na obsahu sdělení fotografie.
Sepsala ji skupina amerických fotografek, které si říkají "Shutter sisters", najdete je na webu www.shuttersisters.com .
Rozhodně stojí za to přečíst!


Vegetarian's trouble

29. prosince 2011 v 19:58 | L'Artiste |  Deníček
Před rokem a půl jsem se rozhodla, že přestanu jíst maso. Ze začátku se mi to zdálo snadné, vůbec mi to nechybělo... Ale v poslední době začínám mít potíže, ne se sebou ale s ostatními. Hlavně s rodiči... Skoro u každého společného oběda slýchám narážky na svoje vegetariánství. Ta'tkova oblíbená hláška: "Maso nejí a bez masa jí to nechutná", mě dohání k šílenství. Pokaždé když to slyším bych nejradši odešla. Když mi něco nechutná není to proto, že by v tom nebylo maso, ale protože mi to prostě nechutná. Tohle naši nejsou schopný pochopit.
A nejenom oni, druhý největší problém je někomu moje vegetariánství vysvětlit - "A to ti to jako nechutná, nebo je ti líto těch zvířátek?". Dost hloupá otázka, ne? Obojí. "Já tě nechápu, já bych bez toho žít nemohl/a." Já můžu. A je to moje rozhodnutí, můj život.
Další problém je najíst se v restauraci. Všimli jste si jak málo bezmasých jídel v restauracích mají? Většinou to řeším smaženým sýrem, ale přestává mě to bavit. Když jdu na jídlo sama, tak vybírám buď vegetariánské jídelny, nebo čínské restaurace - tam se najím v pohodě... Ale když jdu s našima je to peklo. Zrovna dneska jsme byli na výletě v Německu a naši si usmysleli, že se půjdem najíst. A vzali mě do řeznickýho bufetu.... To by nebylo tak strašný, měli i hranolky, ale když jsem si postěžovala proč chodíme sem, mamka se naštvala a řekla, že si za to můžu sama. Že je to moje volba a že si nemám co stěžovat. Už dlouho mě nic tak nenaštvalo. Od teď si budu dělat obědy s sebou. Na tohle nemám nervy...

Tolik k vegetariánství. Já jsem se sebou spokojená. To co jsem si od toho slibovala mi to přineslo. Ale ostatním se to nelíbí....

zdroj: Google obrázky.

Tak zase za rok...

28. prosince 2011 v 10:53 | L'Artiste |  Deníček
Uteklo to jako voda.... Docela jsem si to užila, sice žádný překvápka (skoro všechno jsem si vybrala sama), ale i tak to bylo fajn :)
A co vy a Vánoce, co jste dostali?


Jedno z překvápek :)


Christmas tree

21. prosince 2011 v 18:08 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Napadlo se vás někdy podívat na něco jiným pohledem? Já jsem to udělala se stromečkem :)


Vánoční čas

18. prosince 2011 v 18:58 | L'Artiste |  Nezařaditelné
Krásný večer s adventním věncem ♥Zimní pohádka

13. prosince 2011 v 19:11 | L'Artiste |  Deníček
Zdravím,
jak si zatím užíváte Vánočního času? Nebo vám to trochu leze na nervy jako mně? Pčecpaný obchoďáky, narvaný město a hlavně strašná zima? Odmalička nemám zimu ráda, ale od té doby co jsem dostala foťák se na ni dívám jinak, z jiného pohledu. Vnímám kránu namrzlých rostlin, zajímavé světlo, zamrzlé louže - prostě se dívám kolem a zjišťuji, že to vlastně není tak ukrutné jak jsem si od malička myslela.
Na Vánoce jsem se začala dívat schovívavěji. Byla jsem ten typ, který při poslechu vánoční koledy skřípe zubama.... Ale jednou večer jsem šla po městě a jenom pozorovala co se kolem děje - na tramvajové zastávce stál chlápek s tahací harmonikou a hrál rolničky (sice falešně, ale koho to zajímá? :), na náměstí svítil stromeček a kolem byly rozložené stánky s vánočním zbožím.... Nechala jsem se strhnout atmosférou a líbilo se mi to :)
Pořád mi vadí komercializace Vánoc (a vlastně všech svátků), ale když se naučíme si z nich brát jenom to co chceme a budeme ignorovat ten zbytek, tak bychom je mohli i přežít :).

Podzim/Zima

12. prosince 2011 v 19:09 | L'Artiste |  Příroda
Podzimní / Zimní fotky pořízené v neděli ve Stříbře....


Podzimní krásy

2. prosince 2011 v 17:09 | L'Artiste |  Příroda
Na podzim mám opravdu inspirativní náladu :)
Veškeré fotografie, grafika a texty jsou chráněny autorským právem!

Licence Creative Commons